Forside Flag Football Flag football VM 2018, Panama

Flag VM er lige om hjørnet, og vi har i dag endelig modtaget et program for turneringen.

De danske herrer er i gruppe B, sammen med Mexico, Canada, Israel og Guatemala. De danske damer er i gruppe B, sammen med Østrig, Mexico, USA og Israel.

Der er 3 baner, Under Armour field, Ihop field og Subway field.

Se hjemmeside for turneringen her: http://ffwc2018.org

Alle kampe streames: http://ffwc2018.org/?page_id=4944

Grupperne

Men A Men B
M. USA M. Denmark
M. Austria M. Mexico
M. Panama M. Canada
M. Japan M. Israel
M. India M. Guatemala

 

Women A Women B
W. Panama W Austria
W Canada W Mexico
W Brazil W USA
W Japan W Israel
W Guatemala W Denmark
W Czechia

Udførligt program

9. august

Time Under Armour FIELD Ihop FIELD Subway FIELD
08.00 M. USA M. India M. Canada M. Israel M. Denmark M. Mexico
09.15 W Mexico W Austria W Czechia W. Panama W USA W Israel
10.30 M. Austria M. Japan M. Panama M. India M. Israel M. Guatemala
11.45 W. Japan W. Czechia W Guatemala W Brazil W Israel W Denmark
13.00 W. Panama W. Canada M. Israel M. Denmark W Austria W USA
14.15 M. Austria M USA W Brazil W Japan M. Panama M. Japan

10. august

Time Under Armour FIELD Ihop FIELD Subway FIELD
08.00 M. USA M. Japan W Israel W Mexico M. Austria M. India
09.15 W. Czechia W Guatemala W Brasil W. Panama W Denmark W USA
10.30 M. Austria M. Panama M. Israel M. Mexico M. Japan M. India
11.45 M. Mexico M. Canada W Brazil W Canada W Israel W Austria
13.00 M. USA M.Denmark M. Israel M. Japan M. Guatemala M. Mexico
14.15 W Canada W Czechia W Denmark W Mexico M. Denmark M. Canada

11. august

Time Under Armour FIELD Ihop FIELD Subway FIELD
14.15 M Usa M. Panama M Guatemala M Canada W Canada W Guatemala
15.30 W Mexico W USA W Panama W Japan W Czechia W Brazil
16.45 M Denmark M Guatemala W Denmark W Austria
18.00 M. Austria M. Mexico W Guatemala W Japan
19.15 M. Panama M. Canada M. India M. Guatemala
20.30 W. Panama W Guatemala W Japan W Canada

12. august

Time 1   2   3
08.00 WQ1A VS WQ4B WQ2A VS WQ3B WQ3A VS WQ2B
09.15 MQ1A VS MQ4B MQ2A VS MQ3B MQ3A VS MQ2B
10.30 W Q4A VS WQ1B MQ4A VS MQ1B WR 9 -10
11.45 MR 9-10 WR 7 -8 MR 7-8
13.00 MR 5-6 WR 5 -6
14.15 WSF1 WSF2
15.30 MSF1 MSF2
16.45 W BRONCE M BRONCE
19.00 W Gold
20.30 M Gold