Home Bestyrelsen

Bestyrelsen består af 7 medlemmer, der mødes seks-otte gange om året. Se referater fra bestyrelsesmøderne her.

Se matrix over fordelingen af de politiske ansvarsopgaver

Se Strategiaftale med DIF her

www_medarbejderbilleder_350x150_Jan

Formand

Michael Brøndum Hansen

Organisation, Økonomi, og Internationalt samarbejde.

formand@daff.dk

 

www_medarbejderbilleder_350x150_Palle

Næstformand

Michael Pasieczny

Cheerleading, Internationalt samarbejde og Talent & Elite (spor 3).

mp@daff.dk

 

www_medarbejderbilleder_350x150_Jens

Bestyrelsesmedlem

Anders Munch Skovgren

Amerikansk fodbold, Organisation og Talent & Elite (spor 3).

anders.skovgren@daff.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Nadia Panzio

Cheerleading, Vækst (spor 2) og Udsatte grupper (spor 4).

nadia.panzio@daff.dk

 

www_medarbejderbilleder_350x150_Jan

Bestyrelsesmedlem

Michael Panayotis

Sponsorer og markedsføring og Talent & Elite (spor 3).

michael.panayotis@daff.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Kasper Lindén

Flag football, Økonomi og Vækst (spor 2).

kasper.linden@daff.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Inge Romsdal

Sponsorer og markedsføring, Klubudvikling (spor 1) og Vækst (spor 2).

inge.romsdal@daff.dk

 

1. Suppleant

Jens Peter Stou

Klubudvikling (spor 1) og Vækst (spor 2).

jens-peter.stou@daff.dk

 

2. Suppleant

Sanne Ewé

Klubudvikling (spor 1) og Vækst (kvinder) (spor 2) .

sanne.ewe@daff.dk