Forside Andet Program for Jule Cup

TIDSPLAN JULE CUP 2017

Velkomst ved  DAFF – Mikael Sohn Ottesen 08:55
Partner stunt; Junior Elite (Level 5)
Rockets Sunlight Rockets Cheerleaders 09:00
Partner stunt; Senior Premier (Level 6)
Rockets MoonLight Rockets Cheerleaders 09:05
Rockets Venus Elem Roockets Cheerleaders 09:10
Vikings Lightning Vikings Cheerleaders 09:15
Rockets Fuse Rockets Cheerleaders 09:20
Group stunt; Junior All Girl Elite (Level 5)
Scorpions Cousins Randers Cheerleaders 09:25
Jam Exeed Jam Cheer Aalborg 09:30
Rockets Delphinus Rockets Cheerleaders 09:35
Jam Eclipse Jam Cheer Aalborg 09:40
Jam Empeiria Jam Frederikshavn Cheerleaders 09:45
Jam Enchanted Jam Cheer Aalborg 09:50
Group stunt; Junior Coed Elite (Level 5)
Rockets Neemo Rockets Cheerleaders 09:55
Rockets Blue Sky Rockets Cheerleaders 10:00
Group stunt; Senior All Girl Premier (Level 6)
Rockets Champ Rockets Cheerleaders 10:05
Foxy Supreme Foxy Cheerleaders / GIF-Gym 10:10
Vikings Bifrost Vikings Cheerleaders 10:15
Group stunt; Senior Coed Premier (Level 6)
Rockkets Cassini (UDGÅR) Rockets Cheerleaders 10:20
Jam Enjoy Jam Cheer Aalborg 10:25
Opstilling til indmarch 10:30
Holdene klar til indmarch 10:50
Indmarch 11:00
Velkomst ved Randers Cheerleaders 11:15
Velkomst ved  DAFF – Mikael Sohn Ottesen 11:20
Junior (Level 3)
Rockets Venus (UDGÅR) Rockets Cheerleaders 11:20
Tigers Energy Aarhus Tigers Cheerleaders 11:27
Eagles Cheerleaders Eagles Cheerleaders Junior 11:34
BlackBirds Frederissund OAKS 11:41
All Star Thunder All Star Cheerleaders Aarhus 11:48
Foxy Extreme Foxy Cheerleaders / GIF-Gym 11:55
Vikings Ravns Vikings Cheerleaders 12:02
Jam  Extreme Jam Cheer Aalborg 12:09
Jam Experience Jam Frederikshavn Cheerleaders 12:16
Rockets Discovery Rockets Cheerleaders 12:23
Tigers Excited Aarhus Tigers Cheerleaders 12:30
Frokost
 Junior (Level 4)
Rockets Gravity Rockets Cheerleaders 13:20
Senior (Level 4)
Rockets Viper Rockets Cheerleaders 13:27
CC Vision Copenhagen Cheerleaders 13:34
Peewee Minors (Level 1)
Jam Elephant Jam Frederikshavn Cheerleaders 13:39
Turtles Snap Randers Cheerleaders 13:44
Rockets Sputnik Rockets Cheerleaders 13:49
PeeWee (Level 2)
All Star Power All Star Cheerleaders Aarhus 13:54
Foxy Pirates Foxy Cheerleaders / GIF-Gym 13:59
Spiders Aggressive Randers Cheerleaders 14:04
Rockets Stardust Rockets Cheerleaders 14:09
Tigers Starlets Aarhus Tigers Cheerleaders 14:14
Vikings Tyrlinger Vikings Cheerleaders 14:19
Jam Energy Jam Cheer Aalborg 14:24
Jam Electric Jam Frederikshavn Cheerleaders 14:29
Tigers Charm Aarhus Tigers Cheerleaders 14:34
Pause
Cheerleading; Peewee (Level 3)
CC Imagination Copenhagen Cheerleaders 14:50
Rockets Apollo Rockets Cheerleaders 14:57
Eagles Cheerleaders Eagles Cheerleaders Peewee 15:04
Foxy Fury Foxy Cheerleaders / GIF-Gym 15:11
Jam Excited Jam Cheer Aalborg 15:18
Tigers Spirit Aarhus Tigers Cheerleaders 15:25
Spiders Attack Randers Cheerleaders 15:32
Jam Express Jam Frederikshavn Cheerleaders 15:39
CC Desire Copenhagen Cheerleaders 15:46
Rockets Shooting Star Rockets Cheerleaders 15:53
Pause
Cheerleading; Junior All Girl Elite (Level 5)
Tigers Fusion Aarhus Tigers Cheerleaders 16:20
Foxy Evolution Foxy Cheerleaders / GIF-Gym 16:27
Scorpions Strike Randers Cheerleaders 16:34
Rockets Fire ‘n’ Smoke Rockets Cheerleaders 16:41
Tigers Flawless Aarhus Tigers Cheerleaders 16:48
Jam Exquisite Jam Cheer Aalborg 16:55
Jam Explosion Jam Frederikshavn Cheerleaders 17:02
Cheerleading; Junior Coed Elite (Level 5)
Rockets Evil Eye Rockets Cheerleaders 17:09
Cheerleading; Senior All Girl Premier (Level 6)
Rockets Pioneer Rockets Cheerleaders 17:16
Tigers Unique Aarhus Tigers Cheerleaders 17:23
Cheerleading; Senior Coed Premier (Level 6)
Rockets Curiosity Rockets Cheerleaders 17:30
Jam Elite Jam Cheer Aalborg 17:37
Cobras Venom Randers Cheerleaders 17:44
17:51
Udøvere til opvarmningshal
Opstilling til indmarch 18:05
Holdene klar til indmarch 18:15
Indmarch 18:20
Præmieoverrækkelse (Level 1 & 2) 18:30
Præmieoverrækkelse (Group & Partner Stunt) 18:45
Præmieoverrækkelse (Level 3-6) 19:00
Slut 19:20

Relaterede ARTIKLER